Změkčovač tvoří směs minerálních a organických látek, které mají schopnost na sebe navázat minerály a tím upravit tvrdost vody. Účinná látka pracího prostředku v takto upravené vodě namísto minerálů na sebe váže pouze nečistoty z prádla. V textilu se navíc neusadí sraženiny, které se projevují jako zaprání a šednutí. Více infomrací najdete na našem Facebooku: https://www.facebook.com/notes/tierra-verde-s-r-o/neperte-se-s-tvrdou-vodou/2331076760246340/
Změkčovač vody
Detailní popis produktu
Suroviny pro výrobu naší drogerie volíme tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Netestujeme na zvířatech. Tento výrobek neobsahuje ropné deriváty, fosfonáty, syntetickou parfemaci ani barviva.
Změkčovač vody výrazně zlepšuje výsledky praní v tvrdé vodě. Snižuje spotřebu pracího prostředku a omezuje usazování sraženin v textilu (zaprání a šednutí prádla) a v pračce (týká se zejména praní v mýdlových pracích prostředcích - mýdlové vločky, mýdlový sliz).
Co je to a jak to funguje
K čemu se používá
Změkčovač vody výrazně zlepšuje výsledky praní v tvrdé vodě. Snižuje spotřebu pracího prostředku a omezuje usazování sraženin v textilu (zaprání a šednutí prádla) a v pračce (týká se zejména praní v mýdlových pracích prostředcích - mýdlové vločky, mýdlový sliz).
Jak se používá
Tvrdost vody jednoduše určíte testovacím páskem. Pokud vodu nemáte z vlastního zdroje, podrobnější informace o její kvalitě složení můžete získat u příslušné vodohospodářské společnosti. Podle tvrdosti vody nastavte dávku změkčovače i pracího prostředku (stačí udělat pouze jednou, tvrdost vody zůstává v jedné lokalitě během let stejná).
Změkčovač nasypte do zásobníku na prací prášek spolu s pracím prostředkem. Pokud se během praní nedostatečně rozpouští (třeba při krátkých programech), dejte ho přímo do bubnu pračky a teprve poté vložte prádlo.
Neperte (se) s tvrdou vodou
Zaprané a zašedlé prádlo, vyšší spotřeba pracích prostředků, zanášení topného tělesa pračky – pokud perete v tvrdé vodě, nejspíše jste se už s těmito nepříjemnostmi setkali. Pomoc je přitom jednoduchá, stačí používat změkčovač vody.
Úplným základem je zjistit, jak kvalitní voda vám doma teče z kohoutku. Pokud jste napojeni na vodovod, na webu příslušné vodohospodářské společnosti bývají k dispozici podrobné rozbory. V případě vlastního zdroje postačí orientační zkouška s pomocí TESTOVACÍHO PÁSKU. Na tvrdou vodu upozorňují i usazeniny v rychlovarné konvici nebo neochotně pěnící mýdlo.
Usazeniny v prádle i v pračce
Jakmile víme, s jak kvalitní vodou máme co do činění, můžeme začít jednat. Tvrdá voda obsahuje rozpuštěné minerály (zejména vápník a hořčík, ale i hliník a železo), které se při praní sráží s účinnými látkami pracích prostředků a usazují v textilu i v pračce. Vůbec nejvíce je to patrné u mýdlových pracích prostředků (mýdlové vločky a sliz).
Konvenční prací přípravky většinou automaticky obsahují i změkčovače vody (fosfonáty, EDTA, NTA ). Protože jsou tyto látky neoddělitelnou součástí prášku či gelu na praní, zbytečně se používají také v domácnostech, které s tvrdou vodou nemají potíže.
Dávkování na míru
Proto je v řadě ekologické drogerie Změkčovač vody samostatný produkt, jehož dávkování si nastavíte přesně podle vašich potřeb. Změkčovač vody YELLOW & BLUE obsahuje směs minerálních a organických látek (zeolit, uhličitan sodný – prací soda, citran sodný). Zeolity jsou přirozenou složkou jílů. Mají schopnost vázat na sebe minerály, zejména hořčík a vápník, které pak již neblokují účinky pracích prostředků a neusazují se v prádle ani pračce.
Potřebné množství změkčovače stačí nasypat do zásobníku na prací prostředek. Prádlo je mnohem lépe vyprané a měkčí na dotek, není nutné používat tolik pracích prostředků. Změkčovač vody neobsahuje ropné deriváty, fosfonáty, syntetickou parfemaci ani barviva a není testovaný na zvířatech.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Praní, úklidové a čistící prostředky |
---|---|
Hmotnost: | 1 kg |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.