Organyc Tampony Regular (16 ks)
Detailní popis produktu
Tampony z biobavlny jsou nebělené chlórem a vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. Dovolí tělu přirozeně dýchat, absorbují až dvacetinásobek vlastní váhy, pomáhají zklidňovat a předcházejí podráždění. Neobsahují žádná syntetická vlákna a jsou zcela bez parfemace. Budete se cítit jako v bavlnce!
Tampony Regular jsou vhodné pro slabé až střední krvácení (označení: 2 kapičky).
Během svých dnů se podle všeho dostáváte do fáze vědmy. A co potřebujete nejvíce? Odpočívat.
Víte jaké nebezpečí z běžných vložek a tampónů může ženám hrozit? Proč se některým materiálům určitě vyhnout obloukem? Zajímá vás srovnání všech intimních potřeb a jak si vybrat ty pravé pro vás? Pak se rozhodně začtěte do našeho obsáhlého článku na blogu.
Běžným hygienickým potřebám se raději vyhněte
21. století přináší mimo jiné i široké možnosti ženám, konkrétně pak velký výběr z nejrůznějších variant intimních hygienických potřeb. Od menstruačních kalíšků, speciálních houbiček, tampónů až po pravděpodobně nejklasičtější variantu - menstruační vložky. Varianty a použití - téma společné pro všechny ženy.
Zůstaňme u posledních dvou bodů - menstruačních vložek a tampónů. Konkrétně těch jednorázových. Pokud je používáte, máte na výběr z konvenčních a ekologických. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? A proč je dobré se tímto tématem zabývat?
Konvenční vs. ekologické
Každá žena potřebuje během menstruace jiné množství vložek/tampónů. Za život však podle propočtů spotřebuje až 10.000 kusů těchto pomůcek. Každá žena však potřebuje stejný 100% komfort, pohodlí a bezpečí. Ačkoli se to tak nezdá, je rozdíl mezi pohodlím a pohodlím. Podívejte se sami:
Konvenční vložky a tampóny:
- jen tak neprotečou, jsou parfémované a mají vysokou savost,
- obsahují umělé hedvábí (tzv. rayon), jehož vlákna se mohou uvolnit a zůstat v pochvě, kde dělají velké potíže (záněty, alergické reakce atd.),
- obsahují polyakrylové absorbenty (tzv. SAP = super absorbent powders neboli superabsorbující prášky), které narušují přirozené pH a mohou způsobovat podráždění pokožky či sliznice,
- v jejich výplních se může skrývat dřevitá vlna,
- jsou bělené chlórem, což v nich zanechává malé, ale neopominutelné množství toxického dioxinu.
- nejčastěji jsou vyráběné z “nebio” bavlníku - a ten je plný pesticidů a herbicidů,
- vložky jsou “jen” přikládány na tělo - tampóny se však vkládají dovnitř, kde jsou v přímém styku se sliznicí,
- používané látky mohou být testovány na zvířatech.
Ekologické vložky a tampóny:
- mají dostatečně vysokou savost a nejsou parfémované ani napuštěné látkou neutralizující zápach,
- pokud jsou vyrobeny z biobavlny, neobsahují žádné pesticidy ani herbicidy, další složkou jsou kukuřičná vlákna,
- neobsahují žádné chemické látky, absorbenty a další nebezpečné látky,
- nejsou běleny chlórem, maximálně peroxidem vodíku.
Přemýšlíme o tom, co jíme, přemýšlíme o tom, co pijeme. Snažíme se vyhýbat smogu, prachu, chodíme do přírody… Naše kůže je největší kontaktní orgán, který máme - proto si zaslouží maximální péči. A v intimní oblastí o to více. No ne?
Dopad na životní prostředí
V případě jednorázových konvenčních vložek zcela zásadní. Nejsou ekologicky rozložitelné, jejich výroba je energeticky náročná a použitelné suroviny nepocházejí z obnovitelných zdrojů. Ekologické vložky neobsahují zbytečné chemické látky a jejich výroba tak zatěžuje životní prostředí výrazně méně. A jak uvádíme již dříve - představte si, že jich žena za život spotřebuje kolem 10.000 kusů. To už je opravdu pořádný rozdíl, pokud zvolíte variantu šetrnou pro sebe i pro planetu.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.